Kelionės

Kelionės

Psichologiją Oslo universitete studijuojanti Raminta Juodkaitė šią vasarą apkeliavo kone rekordinį skaičių valstybių: per daugiau nei du mėnesius susipažino su 18 šalių. Tačiau galima būtų spėlioti, kas kelionės metu tapo didesniu iššūkiu – ar sparčiai besikeičiančios kultūrinės erdvės, ar visiškas pasitikėjimas pačia savimi – mat Raminta keliavo be jokios papildomos palydos.

Pasiruošimas

Jei pamačius apkeliautų šalių skaičių jums atvipo žandikaulis ir iškilo „o tai kaip su pinigais? “ klausimas, nurimkite: surinkti reikiamas lėšas yra išties paprasta. Pasak Ramintos, šiomis dienomis susitaupyti nėra sunku, jei šalia studijų turite darbą, kuris ir tampa pagrindiniu finansų šaltiniu. Tiesa, prieš išvykstant yra pravartu susiplanuoti savo išlaidas ir turėti aiškų planą. Štai Raminta teigia, kad bilietai į Aziją visuomet bus brangūs, tačiau vienos dienos pragyvenimas neviršys 10 eurų, o štai Europos valstybėse kasdien būkite pasiruošę išleisti  virš 30 eurų.

Scenarijus

Nors į kelionę išsiruošusi spontaniškai, Raminta džiaugiasi, kad visas laikas, praleistas tyrinėjant pasaulį, praėjo sklandžiai. Pirmoji kelionės dalis – pirmasis mėnuo  prabėgo „žaibo greičiu“: kiekvienam miestui buvo skirta vos viena diena, retkarčiais pusantros. Po tokio įtempto keliavimo, mergina savaitę ilsėjosi Bulgarijoje, kuomet kūnas atgavo jėgas, o įspūdžiai susigulėjo. Galiausiai atėjo laikas antrajam kelionės mėnesiui, kuris, kaip pati Raminta sako, buvo praleistas kiek lėtesniu tempu, tačiau lygiai taip pat produktyviai ir su daug naujų potyrių.

Iššūkiai

Ilga vasaros kelionė – tai jau ne pirmas kartas, kada Raminta keliauja viena – mat praėjusią vasarą ji aplankė Pietryčių Aziją. Viena vertus, keliautoja teigia, kad kone didžiausias iššūkis kelionės metu yra nežinomybė: negalėjimas suplanuoti visko iki smulkmenų, nežinojimas, kokie žmonės pasitaikys kelyje ir, galiausiai, kokių įspūdžių lydima pasibaigs diena. Kita vertus, solo kelionės metu vienas didžiausių iššūkių – tai neturėti artimo draugo savo pašonėje, su kuriuo galima ne tik pasidalyti mintimis, bet ir pasitikėti visos kelionės metu.

Atradimai

Paklausta, apie įsimintiniausias vietas, Raminta išvardija jų visą galybę: Verona, Florencija, Bordo, Portas (ir čia sąrašas tikrai nesibaigia!). Kita vertus, kiekvienos kelionės metu žmogus atranda ir dalį savęs: mažą talentą, naujus pomėgius, savo stipriąsias savybes; galiausiai, susipažįsta su savimi ir susidraugauja. Ne išimtis ir šioji keliautojos Ramintos istorija: mergina sakosi išmokusi įsiklausyti į save: tiek į mintis, tiek į kūną; teigia atradusi meilę fotografavimui ir rašymui, o kur visas kalnas išlaisvintų būdo bruožų: drąsa, komunikabilumas ir vis aštrėjanti intuicija.