Žurnalistinis straipsnis

About This Project

Ko gero, daugumos mūsų dienotvarkės vienodos: ryte sučirškia žadintuvas, dieną darbas veja darbą, kartkartėmis užkremtame kąsnelį, kurį vadiname pietumis, o užmiegame neįveikę net trijų įdomios knygos puslapių. Diena iš dienos darome tą patį, bet, regis, tam ir nesipriešiname: žmogui nuo seno skiepijama, jog dirbantis žmogus — geras žmogus. Tačiau dabartinė visuomenė nesivadovauja „būriškomis“ nuostatomis: šiandienos žmogus vis labiau informuojamas apie dvasios ramybę ir poilsio būtinybę. Laimei, kad mūsų mieste gyvena žmonės, padedantys nuraminti sielą ir užsimiršti kasdienybėje. Dalia Vengrytė — sveikos gyvensenos ugdymo pedagogė, užsiimanti ne tik aerobikos ir jogos pamokomis, bet ir grojanti gongais bei „dainuojančiais dubenimis“. Šiuo atveju gongai naudojami ne tam, kad žmogus nubustų ir užsidengtų rankomis ausis — gongų muzika nuramina ir atpalaiduoja. Jau senovėje naudotas muzikos instrumentas turi gydomųjų galių; mat gongo garsai sukuria papildomus garsus ir virpesius, kurie veikia mus. Dalia džiaugiasi atradusi gongus ir užtikrina, kad išmokti jais groti nėra sunku. Norėdama gilinti žinias šioje srityje, Dalia mokėsi pas patį gongų virtuozą — Doną Conreaux.
Dalios nuomone, sveika gyvensena nėra vien tik subalansuota mityba ir fiziniai pratimai; gongus prakalbinti mokanti moteris teigia, jog visos mūsų gerovės pagrindas yra mūsų mintys ir vidinė ramybė. Žmogus privalo skirti laiko sau ir atsikvėpti.
Renginį, kuriame susirinkusieji primena Dainų šventės dalyvius, sporto salėje gulinčius miegmaišiuose, o vėliau besidalinančius skanėstais, jogos mokytoja vadina „maudynėmis gonguose“. Ši sesija trunka 2 valandas, neretai ir ilgiau, tačiau D. Vengrytė sako, jog jai improvizacija netradiciniais instrumentais yra labiau atsipalaidavimas nei darbas: „Jaučiu, kaip kasdieniai rūpesčiai nutolsta, ir būnu tik tame garse.“ Neretas smalsuolis, į „gongų maudynes“ einantis pirmą kartą, teiraujasi apie galimus pojūčius, tačiau vienareikšmio atsakymo nėra. Tai kelionė, kurioje galime susidurti su užslėpta emocija, mus gali aplankyti prisiminimai, o laimingieji sesijos metu randa atsakymus į norimus klausimus. Pasibaigus „koncertui“, dalijamasi naujais potyriais. Dalia džiaugiasi matydama švytinčius veidus ir maloniai atsako į sesijos metu kilusius klausimus.

Category
Rašto darbai