Kelionės: Raminta strikes again!

Kelionės: Raminta strikes again!

Paskutinį kartą su Raminta kalbėjome rugsėjį – apie jos crazy vasarą ir aplankytas kone 20 valstybių. Dabar sausis, o ši mergina jau ir vėl gali pasidalinti naujomis kelionių patirtimis: Tailandas, Kambodža, Filipinai, Vietnamas bei jos numylėtas Singapūras.

 

A: keliavimas vienai – kodėl ir kaip?

 

R.J.: Kiekvieną kartą leisdama laiką viena atrandu naujus dalykus apie save. Žinau, kad daug merginų kompleksuoja vienos užsiimti įvairia veikla, pradedant koncertais ir baigiant kelionėmis, tačiau taip tikrai neturėtų būti. Manyčiau, kad visų pirmiausia reikia suprasti, jog vienintelis žmogus, kuris gali pakeisti tavo gyvenimą, esi tu pats. Viskas prasideda mūsų galvose: tiek meilė sau, tiek kelionės. Dabar laiko leidimas su savimi daugumai asocijuojasi su vienatve, bet juk tai toks iškreiptas požiūris! Manyti, kad leisti laiką su pačiu savimi yra liūdna, signalizuoja apie labai nuvertintą žmogaus suvokimą.

Reikėtų suvokti ir tai, kad visi mes gyvename savo pasaulyje: savo kūne ir su savais poreikiais ir iššūkiais. Įsisąmoninti šią tiesą yra lygiai taip pat sunku, kaip ir žengti pirmą žingsnį, atrandant draugystę su savimi. Rekomenduoju save pažinti atsiribojant – geriant kavą ir stebint žmones, einant pasivaikščioti ir apmąstant dieną. Draugystę su savimi galima pradėti auginti ir kelionės metu, tam nereikia jokio ypatingo pasiruošimo.

Pats maršruto planavimas nėra sunkus – svarbiausia nepamiršti dviejų komponentų: savo vidinio balso ir savo prioritetų. Pavyzdžiui, Filipinai buvo sena mano svajonė, todėl vidinis balsas pakuždėjo, kad dabar jau laikas ten nuvykti. Ir labai džiaugiuosi tai padariusi! O prioritetai irgi svarbūs – jeigu mėgsti paplūdimius, bet žinai, kad aplink juos nėra daug lankytinų vietų, bandyk suderinti poilsį ir tyrinėjimus. Taip pat atmink, kad vizos dažniausiai būna suteikiamos mėnesiui, todėl „neužsiatostogauk“ ir keliauk produktyviai.

Savo keliones pavadinčiau intensyviomis. Nors esu tas žmogus, kuriam reikia labai daug laiko, kad iš tiesų pažintų vietovę ir prie jos priprastų, ilgai vienoje šalyje ar mieste neužsibūnu. Dėl prisirišimo prie studijų Osle negaliu leisti sau ilgiau tyrinėti vienos vietos, todėl stengiuosi pasidžiaugti tuo laiku, kurį suplanuoju paskirti kelionei. Taip, toks keliavimo būdas, kai visada reikia galvoti į priekį ir neužsibūti, vargina, bet kartu ir ragina pažinti pasaulį.

A.: kaip užtikrinti savo saugumą kelionės metu?

 

R.J.: Žmogus visada, net ir nesąmoningai, pasirenka aplinką, kurioje gerai jaučiasi. Tačiau ne visuomet toji aplinka yra saugi; kita vertus, saugumu pasirūpinti galime patys. Pirmiausia, ką patarčiau padaryti prieš apsistojant užsienyje, – tai išsamiai paskaityti kitų keliautojų atsiliepimus apie tą vietą, patyrinėti apylinkes žemėlapyje. Mane, asmeniškai, labiausiai guodžia ir saugumo suteikia mintis, kad kažkas jau yra čia buvęs, aš nesu pirma, todėl visi sunkumai, kurie gali atsirasti, yra išsprendžiami. Saugumą užtikrina daiktų laikymas prie savęs arba protingas jų saugojimas toje vietoje, kurioje apsistojai. Pavyzdžiui, pasą ir kitus dokumentus geriausia palikti hostelyje, nepamirštant jų sudėti į skrynutę su rakteliu ar kodu.  Tiesa, dėl nakvynės – dažniausiai renkuosi hostelius. Tai pigiausias variantas, tikrai užtikrinantis švarą ir netgi labai gerą lokaciją! Ieškodama nakvynės, naudoju šias platformas – hostelworld, booking.com, couchsurfing. Pastarąją platformą labiau rekomenduočiau vyrukams – saugomu sumetimais!

Kartą koją buvo pakišęs pinigų stygius, bet tai nutiko dėl to, kad keliavau ne su nuosava banko kortele. Nedarykite šios klaidos! Laimei, draugas galėjo pervesti šiek tiek pinigų. Bet vėlgi – net jei ir ne draugo pagalba, manau, būčiau išsivertusi – blogiausiu atveju kurį laiką galima padirbėti hostelyje, kad užsidirbtum bilietui namo.

A.: ką galima rasti tavo kelioniniame krepšyje?

 

R.J.: Vadovaujuosi pagrindine taisykle – jei gali be atitinkamo daikto išsiversti, geriau palik jį namie – vėliau sau padėkosi. Kelionėje svarbu jaustis komfortiškai, todėl imkite tik tai, kas užtikrins jums patogumą. Aš, asmeniškai, nesu ta mergina, kuri vežasi visą turimą kosmetiką ir šešėlių paletes. Geriau pasiimu kokosų aliejų, kuris gali būti labai įvairiai panaudotas – ir kaip kaukė plaukams, ir paakių kremas, ir kremas nuo nudegimų ar įbrėžimų. Kartą netgi teko gydyti odą kokosų aliejumi po mažo incidento su motoroleriu! Dar labai siūlau su savimi vežtis rožių vandens, jis padeda atgaivinti odą, nuvalyti visas dulkes.

 

A: kokie artimiausių kelionių planai?

 

R.J.: Greitu metu žadu aplankyti kelias Europos valstybes, o ilgesnę kelionę planuoju vasaros metu.